HOLAND I ORTEGA VODE SITI KA TITULI! Totenhem nije pomogao Arsenalu (VIDEO/FOTO)
Erling Holand i Stefan Ortega na utakmici Totenhema i Mančester sitija, Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA, ZAOSTALI MEČ

Izabranici Pepa Gvardiole na korak do četvrtog uzastopnog zvanja šampiona Engleske

Objavljeno: 00:04h
Veljko Petrović

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Totenhem u Londonu sa 2:0 u zaostaloj utakmici 34. kola Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole tako su došli na korak do četvrte uzastopne titule šampiona Engleske.

Dvostruki strelac u prestonici bio je Erling Holand u 51. i iz penala u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Zvanje junaka utakmice trebalo bi da dobije rezervni golman Stefan Ortega koji je zamenii povređenog Edersona i zaustavio najmanje tri udarca.

Ederson ustupa mesto Stefanu Ortegi
Ederson ustupa mesto Stefanu Ortegifoto: David Klein / imago sportfotodienst / Profimedia

"Građan" pred poslednje kolo imaju 88 bodova, dva više od "topdžija" koji su poslednju titulu osvojili 2004. godine.

Svi susreti završne runde igraju se u nedelju od 17 časova. Siti dočekuje Vest Hem, a Arsenal će ugostiti Vest Hem.

Takođe, ovim porazom "pevaca", Aston Vila je obezbedila prvi put plasman u "modernu" Ligu šampiona, a bili su prvaci Evrope u sezoni 1981/82.

Domaćin je zapretio preko Rodriga Bentankura, ali je njegov udarac pod prečku iskontrolisao Ederson.

Filu Fodenu je lopta pala pravo na nogu posle lošeg ispucavanja Pjera-Emila Hojbjerga, ali je Guljelmo Vikario raširio ruku i sprečio pogodak.

Šut Fodena i odbrana Vikarija
Šut Fodena i odbrana Vikarijafoto: David Klein / imago sportfotodienst / Profimedia

Radu Dragušin je u finišu prvog poluvremena sprečio Bernarda Silvu da se raduje, a nastavak nam je doneo po ogromnu šansu na obe strane.

Prvo Vikario sjajno intervenisao posle šuta Kevina De Brujnea iz okreta, a onda je odlični Ederson zaustaio Hjong Min-Sona.

Radost Radua Dragušina posle sačuvanog gola
Radost Radua Dragušina posle sačuvanog golafoto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Momci španskog stručnjaka poveli su kada je Silva dodao do De Brujnea na desnoj strani, a ovaj poslao loptu u peterac gde je Holand pogodio.

Sredinom drugog poluvremena su se sudarili Kristijan Romero i Ederson i Brazilac je zbog udarca u glavu napustio igru.

Sudar Kristijana Romera i Edersona
Sudar Kristijana Romera i Edersonafoto: Nigel Keene / imago sportfotodienst / Profimedia

I navijači Totenhema i Arsenala sigurno će se pitati "da li je moguće" kada su videli ishod situacije u kojoj se našao Son u 89. minutu.

Južnokorejac je iskoristio grešku Manuela Akanđija i izašao je jedan na jedan s Nemcem koji je nogom zaustavio loptu.

Odbrana Ortege posle šuta Sona
Odbrana Ortege posle šuta Sonafoto: Ashley Western/Colorsport/Shutte / Shutterstock Editorial / Profimedia

Konačan rezultat postavio je Norvežanin kada se po drugi put upisao iz penala, a prethodno je Pedro Poro faulirao Žeremija Dokua.